پرش لینک ها

مشاور تبلیغات

از آن جایی که برای شروع به هر کاری نیاز است که از افراد متخصص، حرفه‌ای و توانمند کمک، راهنمایی و مشاوره گرفت تا به موفقیت و پیشرفت دست پیدا کرد، در زمینه تبلیغات (advertising) نیز با توجه به این که هر روزه در بازار کار نیاز مشتریان و مخاطبان و ابزار تبلیغاتی در حال تغییر هستند باید، از یک مشاور تبلیغات حرفه‌ای، توانمند و خبره کمک گرفت تا، با ارائه درست‌ترین، مناسب‌ترین و به روز‌ترین راه حل‌های ممکن به کسب و کار‌ها کمک کند.

فرقی نمی‌کند که کسب و کار شما در ابتدای راه است یا در میانه راه، می‌توانید با کمک گرفتن از یک مشاور تبلیغات حرفه‌ای و متخصص محصولات و خدمات خود را به بهترین حالت ممکن به مخاطبان و مشتریان معرفی کنید، صدای خود را به گوش آن‌ها برسانید و افزایش فروش داشته و درآمد بیشتر کسب کنید.

در این بازار کار پر تلاطم و پر پیچ و خم همه‌ی مدیران و صاحبان کسب و کار‌ها به اهمیت و وجود یک مشاور در کنار کسب و کار خود به خوبی پی پرده‌اند و می‌دانند، هزینه‌ای که برای تبلیغات پرداخت می‌کنند در واقع هزینه نیست بلکه، گونه‌ای از سرمایه گذاری است که در آینده نتایج آن را خواهند دید. هر کسب و کاری، بزرگ و کوچک، نیاز به یک مشاور تبلیغات و روش‌های تبلیغاتی مخصوص به خود را دارد تا، به اهداف‌اش برسد و افزایش فروش داشته باشد و موفقیت و پیروزی کسب کند. این روش‌های تبلیغاتی باید همگام با سرعت پیشرفت علم و تکنولوژی باشد.

مشاور تبلیغاتمشاور تبلیغات کیست؟

مشاور تبلیغات کسی است که، با توجه به دانش، تخصص، مهارت و تجربیاتی که، در زمینه‌های روابط عمومی، ارتباطات، روانشناسی، بازاریابی و … دارد، بهترین و درست‌ترین راه ممکن برای تبلیغات و بازاریابی را برای کسب و کار‌ها برنامه‌ریزی، طراحی و اجرا می‌کند تا، کسب و کار‌ها را به اهداف‌شان برساند و سبب افزایش فروش و کسب درآمدی بیشتر برای آن‌ها شود و مخاطبان بسیاری را از این طریق جذب کسب و کار‌ها کند.

داشتن یک مشاور تبلیغات چه مزیتی دارد؟

زمانی که وارد دنیای شلوغ و پر هیاهوی تبلیغات شوید، به طور واضح متوجه می‌شوید که، اگر نکات تبلیغاتی را به خوبی بلد نباشید و در این زمینه تجربه‌ای کافی نداشته باشید با کوچک‌ترین اشتباهی ممکن است که برند خود را به خطر بیاندازید. یک مشاوره تبلیغات حرفه‌ای، متخصص و با تجربه می‌تواند به راحتی مسیری را هموار سازد تا، با بهترین و درست‌ترین حالت ممکن صدای برند شما، به گوش مخاطبان هدف‌تان برسد.

مشاور تبلیغات

فرق بین مشاور تبلیغات و مشاور دیجیتال مارکتینگ چیست؟

یک مشاور دیجیتال مارکتینگ نحوه حضور و فروش کسب و کار‌ها در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی را تعیین می‌کند و مشاور تبلیغات روش‌های انجام تبلیغات در هر یک از این رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی انتخاب شده را بررسی و تحلیل می‌کند. مشاور مارکتینگ نوع حضور کسب و کار‌ها در رسانه‌ها و شبک‌های اجتماعی را بررسی، تحلیل، آنالیز و مشخص می‌کند. اما مشاور روش‌ها، متد‌ها و شکل تبلیغات را مورد بررسی قرار می‌دهد. 

چرا کسب و کار‌ها به مشاور تبلیغات نیاز دارند؟

زمانی حضور یک مشاور تبلیغات در کسب و کار‌ها موثر و کار‌ساز است و مدیران و صاحبان کسب و کار‌ها را به اهداف‌شان می‌رساند که، تبلیغات به صورت کاملا هدفمند اجرا شوند. از طریق تبلیغات می‌توان در کوتاه‌ترین و سریع‌ترین زمان ممکن به معرفی یک برند پرداخت و پیام برند را به گوش تمام مخاطبان هدف رساند. اما تبلیغاتی را هدفمند می‌گویند که، مشاور مارکتینگ رسانه و شبکه‌های اجتماعی آن را انتخاب کرده است و مشاور تبلیغات روش و رویکردی مناسب را برای رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و شکل حضور در آن‌ها را تعیین می‌کند.

وظایف مشاور تبلیغات چیست؟

 • مشاور تبلیغات با توجه به دانش، مهارت و تخصصی که دارد به بررسی، تحلیل و آنالیز وضعیت فعلی کسب و کار از لحاظ تبلیغات و میزان فروش می‌پردازد و گزارش‌هایی از تحقیقات انجام شده تهیه می‌کند.
 • مشاور به بررسی و پی بردن به اهداف کسب و کار و نوع فعالیت آن‌ها می‌پردازد.
 • مشاور تبلیغات به بررسی و آنالیز مخاطبان هدف کسب و کار‌ها و نیاز‌ها و دغدغه‌های حل نشده آن‌ها می‌پردازد.
 • مشاور برای هر کسب و کاری با توجه به این که در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند، یک استراتژی درست و مناسب تعریف می‌کند.
 • مشاور تبلیغات با توجه به تجربه‌ای که دارد، برای این که بتواند در تبلیغات موفق عمل کند و روند خوبی را در پیش بگیرد، به بررسی و آنالیز رقبای کسب و کار‌ها در بازار کار می‌پردازد.
 • مشاور برای کسب و کار‌ها تقویم تبلیغاتی ایجاد و طراحی می‌کند.
 • مشاور تبلیغات بودجه و هزینه مورد نیاز جهت تبلیغات برای کسب و کارها را مشخص می‌کند.

مشاور تبلیغات

 • مشاور تبلیغات نحوه اجرا تقویم تبلیغاتی نوشته شده برای کسب و کار‌ها را تعیین می‌کند.
 • مشاور مدت زمان مورد نیاز برای اجرای تقویم تبلیغاتی نوشته شده را مشخص و تعیین می‌کند.
 • مشاور تبلیغات با توجه به دانش، مهارت و تجربه‌ای که دارد، گروه‌های اجرایی لازم جهت انجام تبلیغات را انتخاب می‌کند و بر روی نحوه عملکرد آن‌ها نظارت می‌کند.
 • نحوه بررسی مشاور بر روی روند اجرای تبلیغات طبق دستورالعمل‌هایی است که، از پیش توسط مدیران و صاحبان کسب و کار‌ها و خود او تعیین شده است.
 • مشاور به بررسی، تحلیل و آنالیز تبلیغات می‌پردازد تا، به میزان اثر بخشی تبلیغات برای کسب و کار‌ها پی ببرد و در صورت نیاز به اصلاح و تغییر آن‌ها بپردازد.
 • مشاور تبلیغات توانایی و قابلیت این را دارد که، در مسیر اجرای تبلیغات، فرصت‌های جدیدی را ایجاد کند.
 • مشاور در جهت بهبود عملکرد تبلیغات به مدیران و صاحبان کسب و کار‌ها، کارمندان و پرسونل‌ها آموزش‌ها و مهارت‌های لازم را یاد می‌دهد.
 • مشاور تبلیغات از طریق توانایی‌ها، تخصص‌ها و مهارت‌هایی که دارد با مخاطبان و مشتریان ارتباطات و تعاملاتی قوی و محکم ایجاد می‌کند.
 • مشاور راهکار‌هایی درست و مناسب جهت پاسخ‌گویی به موقع و سریع به سوالات و مشکلات مخاطبان و مشتریان کسب و کار‌ها ارائه می‌دهد.
 • مشاور با توجه به مهارت‌ها و توانایی‌هایی که دارد، راهکار‌هایی مناسب در جهت بهبود فروش محصولات و سفارش‌ها به کسب و کار‌ها ارائه می‌دهد.

انواع رسانه‌های موجود و قابل استفاده جهت بکارگیری در تبلیغات:

از رسانه‌هایی که یک مشاور تبلیغات از آن‌ها استفاده می‌کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد‌:

 • روزنامه، مجلات و نشریات.
 • رادیو و تلویزیون.
 • بیلبورد آگهی.
 • اسپانسر فیلم‌های خانگی.
 • تبلیغات محیطی همچون مترو، اتوبوسرانی و خودرو‌های عمومی.
 • تبلیغات پوستری و تبلیغات کاتالوگی.
 • تبلیغات درون اپلیکیشنی، بنری.
 • تبلیغات درون سایت‌های ناشر.
 • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی.
 • و …

همان طور که گفته شد، رسانه‌های زیاد و گوناگونی برای تبلیغات وجود دارند که، انتخاب هر یک از آن‌ها بسته به این که کسب و کار چیست و چه نوع فعالیتی دارد صورت می‌گیرد. برای این که تبلیغات اثر‌گذاری بیشتری بر روی مخاطبان هدف داشته باشد باید، دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • ماندگاری
 • تاثیر‌گذاری
 • فراگیری

مشاور تبلیغات

وجود یک مشاور تبلیغات چه تاثیری بر روی برند دارد؟

برای این که کسب و کار‌ها به موفقیت برسند نیاز به برنامه‌ریزی درست و دقیقی دارند. موفقیت در تبلیغات هم نیاز به یک برنامه جامع و کامل دارد تا، موفقیت در آن امکان پذیر شود. برنامه‌ریزی در تبلیغات باید توسط یک مشاور حرفه‌ای، متخصص، توانمند و با تجربه صورت گیرد تا بهترین و درست‌ترین راه حل‌های ممکن را ارائه دهد و کسب و کار‌ها را به اهداف‌شان برساند.

کسب و کار‌ها به خوبی می‌دانند که تبلیغات یک نوع سرمایه گذاری است و در واقع برای مشتریان و مخاطبان آینده خود تبلیغات می‌کنند و این به معنی سرمایه گذاری در آینده است. یک مشاور مارکتینگ در ابتدا مشخص می‌کند که، کسب و کار باید در چه رسانه و شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشد.

در گام بعدی مشاور تبلیغات با توجه به توانایی، مهارت‌ها، تخصص‌ها، داده‌های حاصل از آنالیز و بررسی‌ها و مخاطبان هدف کسب و کار برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهد که، از چه روش و متدی می‌تواند بیشترین تاثیر را بر روی مخاطبان کسب و کار بگذارد. در آخر می‌توان گفت که برنامه‌ها و مشاوره‌هایی که یک مشاور تبلیغات در جهت تبلیغات یک کسب و کار با توجه به دانش، مهارت و تجربه‌اش ارائه می‌دهد، بهترین و درست‌ترین راه حل‌های ممکن است که، براساس آنالیز‌ها و تحقیقات انجام شده‌‌ی آن ارائه شده است.

مشاوره تبلیغات

راهنمای انتخاب مشاور تبلیغات

مدیران و صاحبان کسب و کار‌ها به دلیل تعصبی که روی کسب و کار خود دارند، نداشتن علم و تخصص لازم در جهت تبلیغات، استرس و فشار‌های وارد از طرف بازار کار بر روی آن‌ها، در بسیاری از موارد با برنامه‌های تبلیغاتی که از طرف مشاور تبلیغاتی و مشاور مارکتینگ ارائه می‌شود، مخالفت می‌کنند. مدیران و صاحبان کسب و کار‌ها باید به برنامه‌هایی که از طرف مشاور تبلیغات و مشاور مارکتینگ ارائه می‌شود تا حد امکان اعتماد و اطمینان کنند.

زیرا مشاوره تبلیغات و مشاور مارکتینگ از بیرون به تمام قضایا و مسائل کسب و کار نگاه می‌کنند، دیدی تعصبی نسبت به کسب و کار ندارند، توانایی رهبری خود و احساسات‌شان را در بحران‌های پیش آماده از سوی بازار کار را دارند، آنالیز‌های لازم نسبت به سایر رقبا را انجام داده‌اند، نیاز و دغدغه‌های مخاطبان هدف را شناسایی و به خوبی درک کرده‌اند و با توجه به دانش، تخصص و مهارتی که در زمینه تبلیغات دارند می‌دانند که، از چه طریقی می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهترین و درست‌ترین نتیجه دست پیدا کنند.