پرش لینک ها

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

امروزه یکی از مهم‌ترین راه‌ها و روش‌هایی که بسیار فراگیر شده است و می‌تواند به موفقیت، پیشرفت و کسب درآمد بیشتر کمک کند، دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی است. کسب و کار‌ها برای رسیدن هرچه سریع‌تر به اهداف خود نیاز به مشاوره دیجیتال مارکتینگ دارند که، فردی با تخصص، مهارت و توانایی بالا آن‌ها را کمک و راهنمایی کند و بهترین مشاوره دیجیتال مارکتینگ را به آن‌ها ارائه دهد.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

استفاده از بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی برای معرفی محصولات و خدمات را بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ می‌گویند.

دیجیتال مارکتینگ چه اهمیتی دارد؟

با دیجیتال مارکتینگ می‌توان کسب و کار‌ها را گسترش داد، به راحتی به مخاطبان هدف دست پیدا کرد، چشم اندازی کلی تعریف کرد، از روش‌های تبلیغات سنتی مقرون به صرفه‌تر است، می‌توان آگاهی ازبرند را افزایش داد، برند را پرورش داد و تقویت کرد، در بازار کار از سایر رقبا پیشی گرفت و در جایگاه‌های بهتر و بالا‌تری قرار گرفت، باعث افزایش درآمد می‌شود و به موفقیت‌ و پیشرفت کسب و کار کمک می‌کند.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

خدمات دیجیتال مارکتینگ 

 • ساخت وبسایت:

ساختن وب سایت برای کسب و کار‌ها و قرار دادن محتوا‌های مفید و جذاب باعث می‌شود تا، مخاطبان زیادی به وبسایت مراجعه کنند و آن را به عنوان منبعی مفید در نظر بگیرند. این محتوا‌ها باید در راستای جذب مخاطبان هدف و اهداف کسب و کار تولید شوند. 

 • ایجاد محتوا:

تمام محتوا‌هایی که تولید می‌شوند باید منحصر به فرد باشند، بتوانند مخاطبان را جذب کنند، موضوعات آن‌ها در ارتباط با حوزه فعالیت کسب و کار باشد تا، کسب و کار‌ها توسعه پیدا کنند و به موفقیت و پیشرفت برسند.

 • بهینه‌سازی موتور‌های جستجو:

وبسایت‌ها برای این که بتوانند بیشتر دیده شوند، در صفحه اول گوگل قرار بگیرند و افزایش فروش داشته باشند باید، روی سئو یا بهینه‌سازی موتور‌های جستجو خود کار کنند.

 • ویدیو مارکتینگ:

مخاطبان با دیدن ویدیو‌های جذاب و هیجان انگیز احساسات‌شان بر می‌انگیزد و تحت تاثیر قرار می‌گیرند. پس ساخت ویدیو برای کسب و کار‌ها در جذب مخاطبان تاثیر بسزایی دارد.

 • ایمیل مارکتینگ:

برای این که بتوان میزان فروش خود را به میزان 20 درصد افزایش داد، می‌توان از ایمیل مارکتینگ استفاده کرد. ایمیل مارکتینگ یکی از راه‌های افزایش ارتباط دائم و مداوم با مخاطبان و مشتریان است.

 • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی:

از آن جایی که استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به سرعت فراگیر شده است، می‌توان با حضور مداوم و فعال در شبکه‌های اجتماعی برای مخاطبان حس اعتماد را ایجاد کرد. شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کنند تا به راحتی به مخاطبان هدف دست پیدا کرد و افزایش درآمد و فروش داشت.

 • تبلیغات نمایشی یا بنری:

کسب و کار‌ها برای این که مخاطبان بیشتری را با کسب و کار خود آشنا کنند و افزایش فروش و درآمد داشته باشند، به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ناشر تبلیغات بنری یا نمایشی می‌دهند.

مشاوره دیجیتال مارکتینگمشاوره ديجيتال ماركتينگ كيست؟

در مشاوره دیجیتال مارکتینگ، مشاور با مهارت، توانایی و تخصص‌هایی که دارد، به جذب مخاطبان هدف، فروش آنلاین و مشاوره تبلیغات و رساندن کسب و کار‌ها به اهداف‌‌شان کمک می‌کند. مشاوره دیجیتال مارکتینگ در همه‌ی زمینه‌های مرتبط با تبلیغات آنلاین و دیجیتال مارکتینگ، روش‌های موفقیت و پیشرفت کسب و کار‌های اینترنتی به کسب و کار‌ها کمک و راهنمایی می‌کند.

یک مشاور دیجیتال مارکتینگ چه کار‌هایی انجام می‌دهد؟

در همه‌ی کسب و کار‌هایی که از مشاوره دیجیتال مارکتینگ (digital marketing) استفاده می‌کنند، مشاور یک کار خاص و مشخصی را انجام نمی‌دهد بلکه، با توجه به این که هر کسب و کاری در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند، وظایف مشخص و متفاوتی دارد. در مشاوره دیجیتال مارکتینگ، مشاور با بهترین و درست‌ترین راه‌های ممکن به جذب مخاطبان جدید و حفظ مخاطبان قبلی می‌پردازد و بهترین مشاوره را ارائه می‌دهد و به افزایش فروش و کسب درآمد بیشتر کمک می‌کند.

مشاور دیجیتال مارکتینگ باید با توجه به این که هر کسب و کاری به دنبال چه اهدافی است و چه مدلی از کسب و کار را دارد، یک استراتژی درست و مناسب تعیین کند و رقبای هر کسب و کاری را به خوبی بررسی و تحلیل کند تا باعث موفقیت و پیشرفت کسب و کار‌ها شود. در یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ، مواردی از وظایف و مسئولیت‌هایی که یک مشاور به عهده دارد را به آن‌ها اشاره کردیم:

 • در مشاوره مارکتینگ، مشاور از طریق بررسی و تحلیل کسب و کار‌ها فرصت‌ها و موقعیت‌های مناسب آن‌ها را بدست می‌آورد تا، بتواند مخاطبان جدید را جذب و مخاطبان قبلی را حفظ کند.
 • مشاور در شبکه‌های اجتماعی با راه‌اندازی کمپین‌های درست و مناسب با مخاطبان ارتباط و تعامل بیشتری برقرار می‌کند.
 • در مشاوره مارکتینگ، مشاور از طریق کمک و راهنمایی برای ساخت سایت، بلاگ، لندینگ پیج و تولید محتوا‌هایی مفید و جذاب و قرار دادن آن‌ها داخل این پلتفرم‌ها به جذب مخاطب بیشتر و سئو کمک می‌کند و سبب دیده شدن بیشتر و فروش بیشتر می‌شود.
 • مشاوره دیجیتال مارکتینگ مشاور برای هر کسب و کاری بررسی و تحلیل می‌کند که، چه روش‌های بازاریابی مفید و کارساز است و به تبلیغات کمک بیشتری می‌کند، آن‌ها را پیشنهاد می‌دهد. این روش‌های بازاریابی شامل ایمیل مارکتینگ، شبکه‌های اجتماعی و … است.
 • در مشاوره دیجیتال مارکتینگ به بهبود برندسازی برای کسب و کار‌ها توجه می‌شود.
 • مشاور دیجیتال مارکتینگ برای کمپین‌های تبلیغاتی گوناگونی که در شبکه‌های ارتباطی ایجاد می‌شوند، برنامه ریزی می‌کند، آن‌ها را مدیریت می‌کند و به مرحله اجرا در می‌آورد.
 • میزان موفقیت و پیشرفت کمپین‌ها را از طریق  ابزار‌ها بررسی و تحلیل می‌کند و در صورت نیاز آن‌ها را تغییر می‌دهد و بهینه می‌کند.

مهارتهای تخصصی مشاور دیجیتال مارکتینگ چیست؟

هر کسب و کاری برای این که بتواند به موفقیت و پیشرفت دست پیدا کند، نیاز به یک مشاوره مارکتینگ حرفه‌ای و تخصصی دارد.

 • در یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ مهم‌ترین بخش که در نظر گرفته می‌شود این است که، مشاور تخصص و مهارت لازم را برای بررسی و آنالیز کمپین‌ها داشته باشد و بتواند به راحتی آن‌ها را بهینه کند. او از طریق داشتن مهارت‌های فنی و قدرت حل مسئله می‌تواند به آنالیز و بررسی این گونه مسائل بپردازد. 
 • در یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ، مشاور باید به درستی به اهداف و نیاز‌های کسب و کار‌ها پی ببرد تا، تمام کار‌ها و فعالیت‌های خود را بر اساس همان اهداف تنظیم کند و پیش ببرد.
 • مشاور دیجیتال مارکتینگ باید توانایی و قابلیت تفکیک بین استراتژی و تاکتیک را داشته باشد زیرا، این مهم‌ترین قضیه در یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ خوب و حرفه‌ای است.
 • استراتژی و تاکتیک دو موضوع مهم و متفاوت از هم هستند که، رسیدن به اهداف کسب و کار از طریق بازاریابی با داشتن برنامه‌ای دقیق، منظم و بلند مدت را استراتژی می‌گویند و داشتن روشی منحصر به فرد و یونیک برای تمام این برنامه‌ها  را تاکتیک تعریف می‌کنند.
 • در مشاوره دیجیتال مارکتینگ، یک مشاور باید شنونده بسیار خوبی باشد تا بتواند به تمام مسائل و مشکلاتی که برای کسب و کار‌ها وجود دارد، پی ببرد و از آن‌ها به درک درستی برسد تا، درست‌ترین راه ممکن را برای رساندن کسب و کار به اهداف‌شان پیشنهاد بدهد.
 • یک مشاور دیجیتال مارکتینگ خبره و توانا باید بتواند برای کار‌ها الویت‌بندی کند، در هر زمانی درست‌ترین تصمیم ممکن را بگیرد و بهترین و مناسب‌ترین مشاوره دیجیتال مارکتینگ را ارائه دهد.
 • یک مشاور دیجیتال مارکتینگ با داشتن اعتماد به نفس بالا، برقراری ارتباطات قوی و موثر با دیگران، درست و حرفه‌ای عمل کردن و داشتن مهارت رهبری می‌تواند، اعتماد شرکت‌ها و کسب و کار‌ها را به سمت خود جلب کند تا به موفقیت برسد.  

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

مشاور دیجیتال مارکتینگ بودن دارای چه مزایایی است؟

 • شغلی انعطاف پذیر.

یک مشاور دیجیتال مارکتینگ این امکان را دارد که، در هر زمان و مکانی که می‌خواهد کار کند. او باید به این نکته توجه داشته باشد که در تمام جلسات کاری که با حضور مدیران و صاحبان کسب و کار‌ها صورت می‌گیرد، حضوری به موقع و سر وقت داشته باشد.

 • وجود پیشنهاد شغلی از سراسر جهان.

 یک مشاور دیجیتال مارکتینگ برای این که به کسب و کار‌ها مشاوره بدهد و آن‌ها را راهنمایی کند می‌تواند از اینترنت و فضای آنلاین کمک بگیرد و از سراسر جهان کار قبول کند. زیرا پیشنهاد شغلی در این زمینه بسیار وجود دارد و انجام کار‌های مرتبط با دیجیتال مارکتینگ فقط نیازمند اینترنت است.

 • امکان یادگیری به صورت بی حد و مرز.

مشاور دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به راحتی از اینترنت آموزش ببیند و همواره در حال  آموزش و یادگیری باشد و علم خود را به روز کند، بدون داشتن هیچ محدودیتی.

 • داشتن درآمد بالا.

مشاور دیجیتال مارکتینگ با داشتن مهارت و تخصص‌های بسیار، می‌تواند درآمد بالایی داشته باشد.

مقاله پیشنهادی: مشاوره مارکتینگ

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

چرا کسب و کار‌ها به مشاوره دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند؟

هر کسب و کاری چه بزرگ باشد، چه کوچک به مشاوره دیجیتال مارکتینگ نیاز دارد تا، مناسب‌ترین و بهترین استراتژی و تاکتیک متناسب با کسب و کار خود را بدست آورد. با یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ خوب و حرفه‌ای و ارائه بهترین راه حل‌ها می‌توان در زمانی کوتاه به افزایش درآمد و توسعه دست پیدا کرد.  کسب و کار‌ها برای این که بتوانند به اهداف خود برسند، مشاوره دیجیتال مارکتینگ می‌تواند کمک خوبی به آن‌ها بکند. به مواردی از این اهداف کسب و کار‌ها در ادامه اشاره کرده‌ایم:

 • کسب و کار‌ها به دنبال رسیدن به درآمد بیشتر، جذب مخاطبان و مشتریان بیشتر و رشد، توسعه و پیشرفت هستند.
 • کسب و کار‌ها نیاز به تعیین اهدافی درست و مناسب در زمینه بازاریابی آنلاین و دیجیتال مارکتینگ دارند.
 • به برنامه‌های بازاریابی دقیق و منظم برای اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود نیاز دارند.
 • برای موفقیت و پیشرفت در زمینه بازاریابی کسب و کار خود نیاز به کمک برای بررسی، آنالیز و تحقیق دارند.
 • برای برقراری ارتباط و تعامل با مخاطبان و مشتریان قدیمی و آینده خود نیاز به کمک و مشاوره دارند.
 • برای کاهش هزینه‌های تبلیغات به مشاوره مارکتینگ احتیاج دارند.
 • به بررسی و تحلیل سایر رقبا و جایگاه خود در بازار کار نیاز دارند.
 • برای حل مسائل و مشکلات و شناسایی آن‌ها نیاز به کمک و مشاوره دارند.

در انتها می‌توان گفت کسب و کار‌ها برای این که بتوانند به موفقیت و پیشرفت، جذب مخاطبان جدید و حفظ مخاطبان فعلی، افزایش درآمد دست پیدا کنند باید، در این راه از مشاوره دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند.